PL | EN

O firmie Sealab

Firma Sealab Sp. z o. o. istnieje od 1990 roku i zlokalizowana jest w Gdańsku. Zajmujemy się projektowaniem, montażem i serwisowaniem systemów automatyki przeciwpożarowej w budownictwie lądowym oraz przemyśle stoczniowym. Współpracujemy z takimi firmami jak: Autronica, E2S i Kidde, które produkują systemy przeciwpożarowe, alarmowe i monitorujące najwyższej klasy. Gwarantują one pełne bezpieczeństwo użytkowania i pozwalają zarządzać ryzykiem przedsiębiorstwom wielu branż.

Projektujemy, budujemy i wdrażamy nasze systemy z użyciem technologii takich jak:

 • Autostrafe - interaktywny system wykrywania obecności gazu i pożaru
 • Omicron Gas Alarm System - rozproszony system wykrywania obecności gazu
 • Omicron Gas Sampling System - scentralizowany system wykrywania obecności gazu
 • Dry Chemical Powder - urządzenia gaśnicze wykorzystujące proszek gaśniczy
 • 3M Novec 1230 - urządzenia gaśnicze wykorzystujące gaz 3M Novec 1230
 • Deluge Fire Suppression System - urządzenia gaśnicze wykorzystujące wodę morską
 • E2S - alarmowe instalacje do stref zagrożonych wybuchem Ex

Systemy przeciwpożarowe

Pożar niesie ze sobą ogromne ryzyko zarówno dla ludzi, jak i mienia o wysokiej wartości. Zagrożenie jego wybuchem jest szczególnie wysokie tam, gdzie wykorzystuje się lub transportuje paliwa i inne substancje łatwopalne. Są to zarówno obiekty lądowe, jak i jednostki pływające – tankowce czy okręty marynarki wojennej. W miejscach, w których przypadkowa iskra może być przyczyną tragedii, są niezbędne systemy przeciwpożarowe, systemy detekcji gazu oraz różne urządzenia ostrzegawcze. W takim asortymencie specjalizuje się nasza firma. Oferujemy bardzo skuteczne, nowoczesne technologie opracowane przez uznane przedsiębiorstwa, dzięki którym znacznie wzrasta bezpieczeństwo obiektów czy jednostek pływających. Proponowane systemy detekcji, czujniki i inne produkty sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach, w których niezbędne jest kalkulowanie ryzyka i jego maksymalne ograniczanie. Właśnie dlatego dystrybuujemy tylko sprawdzone systemy przeciwpożarowe, przetestowane i zaakceptowane przez setki przedsiębiorstw na całym świecie, dzięki czemu mogą być Państwo pewni ich skutecznego działania.

Wprowadziliśmy do oferty najnowsze czujniki Autronica serii Autroguard. Są to czujniki wielofunkcyjne które zastępują czujniki dymowe, multisensory oraz czujniki termiczne. A więc te wszystkie funkcje umożliwia jeden czujnik Autroguard patrz załączona broszura.

Dla ułatwienia projektowania Autronika stworzyła stronę autroworld.com – wirtualny świat prezentujący rozwiązania w kilku różnych zastosowaniach. Nawigując myszką można dobierać czujniki do określonych obiektów i klikając na ikonkę czujnika można uzyskać karty katalogu czujnika.

Specyfika działania instalacji przeciwpożarowych

Zakup systemów przeciwpożarowych powinien być zawsze poprzedzony skrupulatną analizą ryzyka, która polega na określeniu, jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać ze specyfiki działania danego podmiotu i w jaki sposób można im przeciwdziałać. Ryzyko to musi być nie tylko dobrze rozpoznane, ale również na bieżąco monitorowane, by zminimalizować potencjalne, niebezpieczne sytuacje. Instalacje przeciwpożarowe w przedsiębiorstwach są tego istotnym elementem i stanowią jedną z głównych części automatyki przeciwpożarowej lokowanej w budynkach. To one odpowiadają za uruchomienie pozostałych elementów instalacji, a od sprawności ich działania będzie zależało m.in. to, czy pożar będzie można szybko ugasić. Szybkość jest tutaj kluczowa, gdyż pozwala na ograniczenie potencjalnych strat materialnych w zakładach.

Czym kierować się przy wyborze systemów przeciwpożarowych?

Ze względu na ważną funkcję jaką pełnią, wybór systemów przeciwpożarowych to nie lada wyzwanie. Czym więc kierować się przy ich zakupie?

 • Najlepiej wybierać kompleksowe rozwiązania gwarantujące pełną ochronę, od urządzeń sygnalizujących i czujników, aż po systemy gaszenia.
 • Korzystać z rozwiązań znanych w branży marek, które gwarantują niezawodność.
 • Korzystać z urządzeń posiadających certyfikaty i dopuszczenia potwierdzających wysoką jakość produktów.
 • Dobierać systemy przeciwpożarowe dostosowane stricte do specyfiki działalności przedsiębiorstwa, gdyż tylko wtedy można zminimalizować ryzyko wynikające z niebezpiecznych zdarzeń.
 • Zwracać uwagę na intuicyjność obsługi systemów przeciwpożarowych tak, aby każdy pracownik wiedział, w jaki sposób one działają i jak reagować na wysyłane przez nie komunikaty.

Jeśli są Państwo zainteresowani proponowanymi przez nas systemami przeciwpożarowymi, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy najlepsze rozwiązania.

RODO

I Informacje ogólne

II Dane osobowe

III Informacja o plikach cookies.

IV Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

V Udostępnienie danych.

VI Postanowienia końcowe